Przełączniki do firm nowej generacji Ubiquiti

Przełączniki do firm nowej generacji Ubiquiti

Przełączniki sieciowe inaczej nazywane także switchami służą do łączenia różnych części danej sieci komputerowej. Najczęściej urządzenia te pracują w drugiej warstwie łącza danych typu ISO lub OSI. Ich podstawową funkcją jest przesyłanie ramki pomiędzy kolejnymi częściami sieci. W dzisiejszym artykule przedstawię Państwu krótką charakterystykę Second-Generation UniFi Switching Ubiquiti, czyli przełączników drugiej generacji UniFi. Zapraszam do lektury!

Firma Ubiquiti

Firma Ubiquiti jest amerykańskim przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w produkcji sprzętów sieciowych. Ich rozwiązania charakteryzują się wysoką jakością oraz skutecznością. Urządzenia marki Ubiquiti dedykowane do tworzenia sieci bezprzewodowej znane są z dalekiego zasięgu działania oraz wspierania różnych typów częstotliwości.

Charakterystyka przełączników sieciowych UniFi

Przełączniki sieciowe UniFi marki Ubiquiti są flagowymi produktami tego amerykańskiego przedsiębiorstwa. Pozwalają one przede wszystkim na tworzenie wydajnych sieci bezprzewodowych. Są one polecane jako rozwiązanie dla małych firm oraz dużych koncernów.

Przełączniki sieciowe UniFi nazywane są także przełącznikami drugiej generacji. W ich budowie można wyróżnić między innymi porty typu 10G SFP+, PoE+ czy PoE++ wraz z obsługą wspierającą. Są to switche, które pozwalają także na przełączanie się pomiędzy trzema warstwami.

W razie pojawienia się awarii związanej z zasilaniem przełączniki sieciowe UniFi umożliwiają dostarczenie zasilania do urządzenia, które uległo uszkodzeniu. Pozwalają one także na obsługiwanie do sześciu uszkodzonych urządzeń równocześnie w zakresie zapewniania im zasilania.

Każdy przełącznik sieciowy posiada również niewielkich rozmiarów ekran LCM. Za jego pomocą można wyświetlić informacje na temat wszelkich błędów, ostrzeżeń, mocy, wydajności czy statystyki portów.

Switch UniFi działa w oparciu o zaawansowaną technologią Wi-Fi 802.11acMIMO. Jej obecność sprzyja przesyłaniu dużych zbiorów danych przy równoczesnym zachowaniu wydajności. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest także możliwość tworzenia sieci, która jest nielimitowana. Oznacza to, że przełączniki sieciowe tego typu mogą obejmować naprawdę duży obszar, na którym działają.

Marka Ubiquiti w swoim portfolio ma także urządzenia sieciowe, które pracują na wolnym powietrzu oraz w pomieszczeniach.

Zalety przełączników sieciowych UniFi

Switche UniFi charakteryzują się bardzo łatwą i szybką konfiguracją. Ponadto pozwalają na optymalizację pracy. Co więcej zarządzanie siecią z ich pomocą jest efektywne i intuicyjne.

Switch UniFi został zaprojektowany w ten sposób, aby podczas pracy urządzenie to nie nagrzewało się. Co więcej jego przemyślana budowa zapewnia mu cichą i efektywną pracę.

Punkt dostępowy UniFi UAP

Punkt dostępowy UniFi UAP charakteryzuje się możliwością pracy na bardzo duże odległości bez obawy o przerwy w przesyle danych. Jego maksymalna odległość wynosi nawet 120 metrów. Co więcej jest to produkt, który cechuje się niską ceną oraz bardzo dobrą jakością i niezawodnością na tle innych urządzeń tej klasy. Z tego względu UniFi UAP dedykowany jest głównie dla wielkich firm oraz dużych korporacji.

Punkt dostępowy UniFi UAP-AC-SHD

Produkt UniFi UAP-AC-SHD jest rodzajem punktu dostępowego. Jest udoskonalonym rozwiązaniem podstawowej wersji UniFi UAP. Jest urządzeniem dedykowanym dla najbardziej wymagających klientów. Jego dużą zaletą jest fakt, że jest przełącznikiem sieciowym o bardzo łatwej konfiguracji i nie wymaga dodatkowego oprogramowania w celu jego instalacji. Ponadto zapewnia danym dodatkową ochronę podczas ich przesyłania.

Podstawową zaletą stosowania punktów dostępowych typu UniFi UAP-AC-SHD jest eliminowanie przerw oraz opóźnień w przesyle danych nawet podczas korzystania z sieci przez wielu użytkowników równocześnie.

Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad wyborem odpowiedniego rozwiązania w zakresie przełączników sieciowych warto zastanowić się nad wyborem switchy z serii UniFi. Zapobiegają one pojawianiu się przerw oraz opóźnień w przesyłaniu danych Są to urządzenia, które gwarantują cichą pracę oraz wysoką niezawodność. Warto zatem rozważyć zakup zaawansowanych technologicznie przełączników sieciowych firmy Ubiquiti do Państwa przedsiębiorstwa. Ich niewątpliwą zaletą jest praca zarówno w pomieszczeniach jak i na wolnym powietrzu, ponieważ działają na imponujących odległościach. W kwestii najbardziej odpowiedniego wyboru z miłą chęcią pomogą Państwu eksperci firmy Thomas IT. Ich ogromna wiedza oraz duże doświadczenie pomoże dobrać Państwu idealne rozwiązanie. Koniecznie skontaktujcie się z doradcami firmy Thomas IT.

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

Katarzyna Malak

Pasjonatka technologii, biznesu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w branży. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych do ciągłego rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w analizie rynkowej, strategiach marketingowych oraz zarządzaniu projektami technologicznymi.

Polecane posty

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.