Porównanie druku cyfrowego z drukiem offsetowym: zalety i wady obu technik

Porównanie druku cyfrowego z drukiem offsetowym: zalety i wady obu technik

Osoba planująca skorzystanie z usługi, jakim jest wydruk materiałów reklamowych, z pewnością zastanawia się, jaki rodzaj druku będzie w jej sytuacji najlepszą opcją. Treść poniższego artykułu przedstawia najważniejsze zalety i wady zarówno druku offsetowego, jak i cyfrowego. Warto mieć ich świadomość przed skorzystaniem z tego rodzaju usług.

Druk cyfrowy — jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Druk cyfrowy to idealny wybór dla osób, dla których najważniejszą kwestią jest szybkości wykonania usługi. Dotyczy to zarówno czasu potrzebnego do przygotowania do druku, jak i stricte wykonania tej czynności. Ta technika wydruku wymaga wykorzystania mniej zaawansowanej technologii, niż ma to miejsce w przypadku druku offsetowego. Druk cyfrowy to brak konieczności wcześniejszego przygotowywania do wydruku formy drukarskiej, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Z tego względu jest to popularne rozwiązanie w przypadku wydruku stosunkowo małych nakładów. Większe zamówienia lepiej, jednak realizować z wykorzystaniem metody offsetowej, która w tej sytuacji będzie korzystniejsza cenowo. Wśród niewątpliwych atutów druku cyfrowego można wymienić możliwość bezproblemowego wprowadzenia do projektu modyfikacji. Metoda ta to doskonały wybór do wydruku materiałów posiadających spersonalizowane elementy.

Druk offsetowy — czym się charakteryzuje?

Druk offsetowy jest złożonym procesem, który wymaga cierpliwości ze strony klienta. Proces przygotowywania do wydruku w przypadku tej usługi jest czasochłonny, a zarazem kosztowny, zwłaszcza przy mniejszym nakładzie. Wśród niekwestionowanych zalet tego rozwiązania można wymienić z kolei:

  • doskonałą rozdzielczość, nawet w porównaniu z wydrukiem wykonanym za pomocą metody cyfrowej,

  • możliwość wykorzystania profesjonalnych materiałów, takich, jak m.in. farby olejowe, które umożliwiają perfekcyjne odwzorowanie szczegółów,

  • fakt, że jest to wariant korzystny pod kątem finansowym w przypadku bardzo dużych nakładów,

  • bogatą paletę kolorystyczną, co ma duże znaczenie w przypadku realizacji wymagających, zaawansowanych projektów, a także

  • możliwość wyboru spośród różnego rozmaitych rodzajów i gramatur papierów do druku.

Niezależnie od tego, czy dla klienta lepszą propozycją jest wykonanie druku za pomocą techniki cyfrowej, czy może offsetowej, warto wybierać sprawdzone drukarnie, które gwarantują jakość wykonania usługi na najwyższym poziomie. Z ofertą jednej z nich można zapoznać się na stronie https://drukarniaaria.pl/.

Katarzyna Malak

Pasjonatka technologii, biznesu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w branży. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych do ciągłego rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w analizie rynkowej, strategiach marketingowych oraz zarządzaniu projektami technologicznymi.

Polecane posty

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.