Najlepszy tablet dla dziecka, jaki wybrać?

Najlepszy tablet dla dziecka, jaki wybrać?

Tablet to urządzenie, które łączy w sobie najlepsze cechy telefonu i komputera. Mobilność i wygodne przeglądanie stron z bardzo dobrymi parametrami. Na rynku tych urządzeń mamy naprawdę wiele modeli, w przeróżnych cenach. To jednak jaki tablet najlepiej wybrać, zależy przede wszystkim, od tego, do czego jest nam on potrzebny. Inaczej będzie z urządzeniem do przeglądania internetu, inaczej z tym do gier, a jeszcze inaczej z tabletem do jakieś pracy. Do tego wszystko zależy od tego, kto, będzie go używał. Co innego potrzebują dzieci, co innego seniorzy, a jeszcze co innego przyda studentowi.

Jak wybrać tablet dla dziecka?

Zdecydowanie są rzeczy, na które warto patrzeć niezależnie, do czego i dla kogo chcemy zakupić tablet. Ważna jest rozdzielczość ekranu, te przeważnie występują od 7 do 10 cali, naturalnie im większy rozmiar, tym wyższy komfort z jego korzystania, jednak samo urządzenie jest też większe, co nieco utrudnia jego transport, ale nadal zachowuje swoją mobilność. Ważna jest też rozdzielczość, aby mieć pewność, że wszystko będzie poprawnie wyświetlanie na ekranie, nie warto się decydować na coś, czego rozdzielczość jest mniejsza niż 1024×600. Warto też zadbać o baterie, by starczała ona przynajmniej na tę 5-6 godzin pracy. Natomiast im więcej rdzeni będzie miał tablet, tym bardziej wydajny i niezawodny będzie. Większa liczba rdzeni przyda się w zasadzie każdemu, bo będziemy mogli wtedy korzystać z większej liczby aplikacji w tym samym momencie.

Na co jednak dodatkowo musimy zwrócić uwagę, jeśli tablet ma być zakupiony dla dziecka? Przede wszystkim należy pamiętać, że dziecko nie jest tak ostrożne, jak dorosły. Warto więc wybierać tablet z ekranem odpornym na zarysowania oraz solidną obudowę. Pomóc w zabezpieczeniu urządzenia może dodatkowe etui. Dla dziecka warto dobierać tę tablety, których bateria wytrzymuje nawet kilkanaście godzin. Wtedy nie będzie trzeba martwić się ładowaniem tabletu w przypadku podróży czy zwyczajnym byciem poza domem. Tablet dla dzieci i młodzieży powinien mieć też filtr światła niebieskiego, dzięki czemu emitowane światło nie będzie aż tak źle wpływać na dziecko i powodować problemy z koncentracją, skupieniem oraz co najważniejsze, dziecko nie będzie miało problemów ze snem. Ważna jest też pamięć i procesor. Dziecko zapewne będzie wykonywało bardziej skomplikowane rzeczy niż przeglądanie prostych stron internetowych, dlatego dobrze, aby taki tablet miał przynajmniej 2 rdzenie i 4GB pamięci RAM. Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci, będą pewnie oglądały filmy na swoim urządzeniu.

Dlatego, aby sprostać tej potrzebie urządzenie, powinno posiadać rozdzielczość full HD, wysoką i szeroko regulowaną jasność, a także szeroki kąt widzenia. To zapewni dziecku odpowiednie warunku do oglądani filmów. Takimi parametrami cechują się panel AMOLED oraz IPS. Jeśli natomiast chodzi o wielkość ekranu. To dla młodszych dzieci, lepiej wybrać jednak te bliżej 7 cali, natomiast dla nieco starszych, doskonale sprawdzą się tę z większymi ekranami, bliżej 10 cali.

Katarzyna Malak

Pasjonatka technologii, biznesu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w branży. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych do ciągłego rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w analizie rynkowej, strategiach marketingowych oraz zarządzaniu projektami technologicznymi.

Polecane posty

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.