Najlepsze sposoby na naukę języka niemieckiego w czasie studiów i poza nimi

Najlepsze sposoby na naukę języka niemieckiego w czasie studiów i poza nimi

Nauka języków obcych może być pasjonującym i bardzo wartościowym zajęciem. Dzięki poznawaniu nowych słów, sposobów użycia i zasad panujących w danej mowie, uczący rozwija się na wielu polach. Obecnie mamy wręcz nieograniczoną ilość sposobów, dzięki którym można poprawić swoje umiejętności językowe. W jaki sposób się do tego zabrać, jeśli podczas dnia mamy również inne obowiązki, np. chodzimy na uczelnię lub do pracy? Oto trzy sposoby, które pomogą Ci nabrać wprawy w posługiwaniu się językiem niemieckim.

Aplikacje do nauki języka niemieckiego

Ze smartfonem nie rozstajemy się w zasadzie nigdy. Towarzyszy nam zarówno podczas zajęć na studiach, jak i poza murami uczelni. Dzięki specjalnym programom można zyskać większe obeznanie językowe i to bez konieczności odrywania się od codziennych czynności. Podobnie działają kursy językowe, które jednak są bardzo często płatne i wymagają regularnej i systematycznej obecności online. Wybierając sprawdzoną aplikację do nauki języka, np. Busuu, Babel, Speakly czy Memrise, możemy wchodzić do jej interfejsu w dowolnej chwili i wykonywać przygotowane zadania. Pozwalają one także na śledzenie swoich postępów oraz na wykonywanie sprawdzianów zbiorczych. Dzięki takim funkcjonalnościom możemy zarówno rozplanować korzystanie z aplikacji, jak i używać jej spontanicznie.

Studia język niemiecki. Wybierz dwa kierunki!

Jeśli studiujesz na uczelni jeden kierunek, a Twoim celem jest rozwijanie się na polu językowym, to dobrym pomysłem jest zapisanie się także na drugi kierunek. Wbrew pozorom, taką drogę obiera bardzo wielu studentów, których nie wiążą np. obowiązki zawodowe. Jeśli więc dysponujesz dużą ilością czasu i chcesz podszkolić się z niemieckiego – wybierz kolejny kierunek, który będzie Cię motywować do dalszej nauki języka obcego. Prawdopodobnie najlepsza uczenia na Podbeskidziu, czyli WSEH.pl, proponuje studentom takie wygodne rozwiązanie.

Regularny kontakt z native speakerem

Codzienne ćwiczenie i używanie języka jest niezbędne do jego opanowania. Warto nawiązać kontakt z native speakerami, aby szybko zyskać swobodę rozmawiania po niemiecku. Polecane jest również uczestniczenie w grupach dyskusyjnych online lub stacjonarnie. Część osób wskazuje, że znakomitym pomysłem jest skorzystanie z możliwości zagranicznych wyjazdów na studiach. Uczący się języka niemieckiego mają zazwyczaj wiele możliwości: Niemcy, Szwajcarię czy Austrię. To tylko kilka pomysłów na naukę języka na studiach lub poza nimi. Warto wykorzystać dostępny czas i zyskiwać nowe umiejętności, które pozwolą wyróżnić się na rynku pracy.

Katarzyna Malak

Pasjonatka technologii, biznesu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w branży. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych do ciągłego rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w analizie rynkowej, strategiach marketingowych oraz zarządzaniu projektami technologicznymi.

Polecane posty

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.