Nagrywanie telefonu – podziel się swoim ekranem ze światem!

Nagrywanie telefonu – podziel się swoim ekranem ze światem!

Telefon w kieszeni to dziś jak kapelusz na głowie pięćdziesiąt lat temu. Norma i wymóg. Telefony w ciągu kilkunastu lat z urządzeń do dzwonienia i wysyłania wiadomości w potężne urządzenia wielofunkcyjne, na których pracujemy, oglądamy filmy, gramy i prowadzimy lwią część życia towarzyskiego. Czasem chcemy jednak podzielić się fragmentem rozgrywki z ulubionej gry, nietypowym problemem technicznym czy ciekawym rozwiązaniem i odkrywamy, że przydałby nam się drugi telefon w charakterze kamery. Nagrywanie telefonu wydaje się trudne i wymagające wiedzy technicznej. To jednak nieprawda.

Nagrywanie ekranu telefonu — Android

W przypadku telefonów z Androidem, jeśli chcemy nagrywać ekran telefonu, sprawdźmy wersję naszego systemu. Przed KitKat 4.4 nie było oficjalnej wbudowanej funkcji do nagrywania urządzenia z Androidem.

Istnieją teraz aplikacje, które mogą nagrywać telefon w wersji Androida tak wczesnej, jak Froyo (2.2.3), ale wyniki będą się znacznie różnić w zależności od producenta urządzenia i aplikacji.

W wersji 4.4 zestawu Android KitKat Google dodało narzędzie do nagrywania ekranu, które pozwala programistom nagrywać urządzenie podłączone do ich komputera za pośrednictwem zestawu dewelopera. To rozwiązanie do nagrywania jest jednak trudne w użyciu i przeznaczone głównie dla programistów.

Android 5.0 w końcu wprowadził natywne nagrywanie ekranu. Ułatwiło to nagrywanie wideo i otworzyło szerszy zakres opcji nagrywania ekranu.

Jeśli mamy późniejszą wersję systemu, mamy szereg rozwiązań do nagrywania telefonu. Sprawdźcie takie aplikacje jak AZ Screen Recorder – niewymagający dostępu do roota. Jeśli to rozwiązanie nie będzie wystarczające, wypróbujcie Mobizen. Wymagający wersji androida 4.2 program jest prostszy w obsłudze niż AZ Screen Recorder i równie popularny.

Nagrywanie telefonu – Apple

W przeciwieństwie do telefonów z Androidem, iPhony dostarczają swoim użytkownikom systemowe narzędzie dające możliwość rejestrowania ekranu. Jest ono dostępne z poziomu Centrum Sterowania, gdzie musimy wybrać Dostosowywanie narzędzia i dodać opcję Rejestrowanie ekranu.

Wówczas po przeciągnięciu palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu otrzymamy możliwość nagrywania telefonu.

Rozwiązania te są najbardziej przydatne developerom aplikacji mobilnych, twórcom treści, którzy wrzucają na platformy wideo np. Zapisy swojego gameplayu, czy przy zgłaszaniu bardzo konkretnych problemów z telefonem. Jednak wiedza na temat dostępnych rozwiązań może się przydać wszystkim. Dla tych, którzy chcą wykorzystać możliwości, jakie daje najpotężniejsze narzędzie do nagrywania ekranu – OBS, przygotowaliśmy specjalny poradnik – Nagrywanie telefonu, jak stworzyć screencast.

Miłego użytkowania!

Katarzyna Malak

Pasjonatka technologii, biznesu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w branży. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych do ciągłego rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w analizie rynkowej, strategiach marketingowych oraz zarządzaniu projektami technologicznymi.

Polecane posty
Do kiedy pracodawca musi dać PIT?
Pozycjonowanie, Google, SEO

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.