Jak zgłosić szkodę w PZU?

Jak zgłosić szkodę w PZU?

Jeżeli posiadamy pakiet ubezpieczeniowy w PZU, to może nastąpić dzień w którym w wyniku różnych zdarzeń możemy być zmuszeni do zgłoszenia szkody u naszego ubezpieczyciela. Nie musicie się jednak niczego obawiać, nie ma z tym absolutnie najmniejszego problemu.Opcji jak to zrobić jest kilka, a szczegółowo o tym jak zgłosić szkodę w PZU przeczytacie poniżej.

Zgłoszenie szkody w PZU przez Internet

Jednym z najprostszych sposobów zgłaszania szkody w PZU jest wypełnienie formularza kontaktowego na stronie zgloszenie.pzu.pl. Robi się to bardzo intuicyjnie, na początku musimy wybrać jedynie czego dotyczy nasze zgłoszenie: pojazdu, majątku czy ludzi. Jest to chyba najszybszy i najmniej problemowy zgłoszenia zdarzenia w PZU, oczywiście pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu.

Zgłoszenie szkody w PZU za pomocą videoczatu

To bardzo innowacyjne rozwiązanie, jedno z pierwszych tego typu w Polsce. Zgłaszamy tu szkodę za pomocą video konsultacji on-line łącząc się ze specjalistą przez kamerę internetową. Jest to możliwe dzięki aplikacji na stronie porozmawiaj.video.pzu.pl. Przed rozpoczęciem czatu musimy wybrać temat zgłoszenia szkody, podobnie jak przy zgłoszeniu przez formularz kontaktowy.

Zgłoszenie przez konsultanta telefonicznego

To najbardziej klasyczne podejście do tematu zgłaszania szkód u ubezpieczyciela. Wybierając połączenie z numerem telefonu 801 102 102 lub 22 566 55 55 kontaktujemy się z konsultantem PZU, który krok po kroku poprowadzi nas przez cały proces zgłoszenia szkody.

Zgłaszanie szkód w PZU – pozostałe sposoby

Mamy jeszcze wiele innych możliwości zgłoszenia szkody u ubezpieczyciela. Można to zrobić między innymi przez:

  • wysłanie sms o treści SZKODA pod numer 4102 – konsultant oddzwoni i przyjmie zgłoszenie
  • zgłoszenie bezpośrednio w placówce w PZU w danej miejscowości
  • umówienie się z naszym agentem ubezpieczeniowym i zgłoszenie bezpośrednio u niego
  • wysłanie wiadomości e-mail na adres kontakt@pzu.pl z opisem zdarzenia
Tagi: pzu,

Katarzyna Malak

Pasjonatka technologii, biznesu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w branży. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych do ciągłego rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w analizie rynkowej, strategiach marketingowych oraz zarządzaniu projektami technologicznymi.

Polecane posty
Co to jest marketing?

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.