Jak wyłączyć pocztę głosową Play?

Jak wyłączyć pocztę głosową Play?

Poczta głosowa towarzyszy nam od samego początku telefonii komórkowej w Polsce. Niektórzy nadal niej korzystają, inni traktują ją jakie relikt przeszłości. Niewątpliwie, prawda jest taka, że dobie smartfonów, nieustannego bycia online, możliwości łącznia się przez Internet, wideorozmów, poczta głosowa w takim klasycznym znaczeniu przestała być potrzebna i zeszła na dalszy plan. Mimo wszystko poczta głosowa Play nadal jest usługą, która zawsze jest domyślnie uruchomiona podczas startu usługi. Kiedy zawieramy umowę z Play to poczta głosowa jest już uruchomiona, więc jeżeli nie chcemy z niej korzystać, to musimy ją dezaktywować.

Dezaktywacja poczty głosowej w Play – porady

Zanim przystąpimy do wyłączenia usługi poczty głosowej Play musimy wiedzieć, że u tego operatora poczta głosowa występuje w kilku pakietach, a każdy jest dezaktywowany w różny sposób. Zatem możemy posiadać pocztę głosową w wersji:

  • Poczta głosowa PRO
  • Poczta głosowa Lite
  • Poczta głosowa Standard
  • Poczta głosowa na e-mail

Najprostszym i najszybszym sposobem wyłączenia usługi poczty głosowej w Play jest dezaktywacja za pomocą krótkiego kodu. Jak to działa? Aby wyłączyć pocztę głosową Play musimy wpisać na klawiaturze kod składający się z 5 cyfr oraz jednego lub dwóch znaków specjalnych (* oraz #). Kolejny krok to naciśnięcie zielonej słuchawki, tak, jakbyście chcieli wykonać połączenie. Po całej operacji powinniście otrzymać potwierdzenie dezaktywacji poczty głosowej, zwykle w postaci krótkiej informacji na wyświetlaczu. Jeżeli ten sposób nie zadziała możecie wyłączyć pocztę przez infolinię pod numerami telefonów *500* lub 790 500 500. Lista krótkich kodów jest powszechnie dostępna – umieściliśmy ją poniżej.

Lista krótkich kodów PLAY do dezaktywacji poczty głosowej

  • 11152# dla poczty głosowej PRO
  • 11144*2# dla poczty głosowej Lite
  • 11156*2# dla poczty głosowej Standard
  • 11192# dla poczty głosowej na e-mail

Uwaga! Jeśli korzystacie z poczty głosowej Lite, jej wyłączenie możliwe jest tylko w przypadku wcześniejszego wyłączenia poczty na e-mail bądź poczty PRO.

Katarzyna Malak

Pasjonatka technologii, biznesu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w branży. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych do ciągłego rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w analizie rynkowej, strategiach marketingowych oraz zarządzaniu projektami technologicznymi.

Polecane posty

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.