Jak działa system call center?

Jak działa system call center?

Call center to funkcjonalny zespół w dziale obsługi, który obsługuje przychodzące i wychodzące połączenia telefoniczne klientów. System ten obsługą specjaliści, którzy zarządzają każdym połączeniem i śledzą otwarte sprawy i transakcje, aby zapewnić jak najwyższą jakość obsługi klienta.

Systemy call center – podstawa działania

 

Aby utrzymać porządek w zespołach obsługujących klientów, liderzy zespołów używają systemów call center takich jak na przykład Cludo do dystrybucji zapytań i interakcji z klientami na całym świecie.

 

Jakiego rodzaju działania można spotkać w systemie call center?

 

  • proaktywne (wychodzące),
  • reaktywne (przychodzące).

 

Oznacza to, że pracownicy wykorzystując system call center mogą sami dotrzeć do klientów z ofertami usług, albo mogą zaoferować tradycyjne wsparcie i odpowiadać na połączenia przychodzące. Wiele firm oferuje obecnie poprzez nowoczesne systemy call center proaktywne usługi dla klientów, aby stworzyć silniejsze relacje z klientami i wykorzystać aktualne okazje do sprzedaży dodatkowej i krzyżowej.

 

Różne formy działania systemów call center

 

Centra obsługi telefonicznej mogą być własnością firmy macierzystej lub być wynajęte jako dostawca zewnętrzny. W zależności od potrzeb organizacji obie opcje zapewniają wady i zalety, które wpływają na sukces działu obsługi klienta. Na przykład call center system zewnętrzny obsługujący klientów dla innych firm to rozwiązanie bardzo wydajne, jednak sami pracownicy mogą nie być tak zaznajomieni z produktem, usługą lub reputacją marki, jak wtedy gdyby call center byłby częścią firmy macierzystej.

 

Alternatywą są również centra obsługi telefonicznej pracujące z domu lub zdalnie i widać rosnące zainteresowanie tym tematem wśród firm na całym świecie. Te formy call center zwykle używają oprogramowania, które dystrybuuje połączenia do agentów pracujących w różnych lokalizacjach. Zamiast umieszczać wszystkich agentów w jednym centralnym biurze, zdalne centra telefoniczne zatrudniają przedstawicieli z całego świata, co tworzy bardziej zróżnicowany zespół obsługi klienta.

Katarzyna Malak

Pasjonatka technologii, biznesu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w branży. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych do ciągłego rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w analizie rynkowej, strategiach marketingowych oraz zarządzaniu projektami technologicznymi.

Polecane posty

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.