“Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, brzmi znane powiedzenie i jest w nim sporo prawdy. Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest powierzchowność i ciekawy image. Dotyczy to nie tylko wyglądu ludzi, ale wielu innych otaczających nas elementów. Jest to szczególnie ważne w branżach biznesowych i marketingowych, które bazują na wizualnych przekazach, mających na celu przyciągnięcie potencjalnych klientów. Jednym z tego rodzaju form jest projekt ulotki czy projekt logo dla firmy.

Jak stworzyć logo dla firmy, które zarobi?

Istnieje na świecie wiele marek, a ich liczba stale rośnie. Zastanawiający jest więc fakt, że niektóre logo firmy znają doskonale wszyscy na całym świecie, kiedy tak wiele pozostałych zostaje pominiętych. Jak stworzyć projekt logo dla firmy, który zyska uznanie i zapadnie w pamięci odbiorcy? Co sprawi, że ludzie oceniający jednym spojrzeniem logo twojej marki zainteresują się nią i zapragną ją poznać? Warto zauważyć, jak myśli oceniających naszą firmę mogą wpłynąć na nasze przyszłe zyski. Klient polubi logo firmy – prawdopodobnie kupi jej produkty, nie spodoba mu się lub nie zauważy go – tracimy potencjalne zyski.


Ile może trwać ocena “na pierwszy rzut oka” tego, co widzimy? Dziesięć sekund, dwie sekundy? Otóż jest to zaledwie 0,1 sekundy – tylko tyle czasu mamy, aby zdobyć klienta logo dla firmy! Można by pomyśleć, że wobec tego nie jest to warte starań, jednak inne dane dowodzą, że aż 70% informacji dociera do nas przy pomocy wzroku. Dbałość o detale i staranność przygotowania projektu logo dla firmy czy projektu ulotki odzwierciedla jakość i wartości danej firmy – dlatego warto zainwestować w najlepszą agencję kreatywną taką, jak robimylogo.pl, która stworzy intrygujące i estetyczne logo. Wysokiej jakości projekt logo świadczy o pozycji firmy – odpowiednio dobrane kolory, staranne linie, przemyślane czcionki – te wszystkie elementy budują obraz firmy i nadają jej renomy. Prostota i estetyka są ponadczasowe, zainwestuj w profesjonalny projekt logo dla firmy, który dumnie będzie reprezentował Twoją markę!

Geniusz tkwi w prostocie

Myśląc o projekcie logo, może nas przerazić idea wymyślenia czegoś skomplikowanego i nietypowego, czego wcześniej nie było. Jednak nie na tym polega dobry projekt logo dla firmy. To proste i proporcjonalne logo jest bardzie pozytywnie przez nas odbierane, niż szalone i niezrozumiałe połączenia. Logo powinno być bez trudu zrozumiałe, sugestywne – łatwiej jest, kiedy klient w prosty sposób widzi, czym zajmuje się firma niż niejednoznaczne symbole, które mogą być dwuznaczne. Projekt logo powinien być też bez wątpienia oryginalny i rozpoznawalny – tylko spojrzymy, a już wiemy, że to TA firma. Jego kolejną cechę stanowi uniwersalność, bo trendy szybko przemijają. Marki dążą do minimalizmu i spójności, wiele znanych marek nawet uprościło swoje dawne logo. “Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – widzisz i wiesz, czy chcesz skorzystać z usług tej firmy, czy nie. W robimylogo.pl dużą uwagę skupia się na dotarciu do esencji idei firmy i stworzenia jej w wersji wizualnej. Tworzy się też projekty ulotki, czyli kolejną wspaniałą formę reklamy Twojej firmy. Jedna inwestycja w projekt logo – wiele korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here