Drukarnia Praga Południe – jak wybrać najlepszą?

Drukarnia Praga Południe – jak wybrać najlepszą?

W stolicy drukarni nie brakuje – szukając najlepszej w internecie, będziemy mieli do przebrnięcia prawdopodobnie kilkadziesiąt ofert, które różnią się nie tylko adresem, ale i zakresem działalności, cenami itd. Jak wybrać najlepszą drukarnię w Twojej okolicy? Jeśli zamawianie online Cię nie interesuje i chcesz przyjść na spotkanie, a do tego zamówienia odbierać osobiście – drukarnia z Praga Południe to Twój obiekt poszukiwań.

Najpierw: internet

Podstawa, podstaw. Nie musimy Ci oczywiście mówić, że warto najpierw poszukać drukarni w internecie, bo to oczywistość. Jak jednak szukać, aby znaleźć tą dobrą? Zwróć uwagę nie tylko na cennik i lokalizację w Warszawie, ale i na kilka ważnych kwestii, które wiele Ci powiedzą.

Co możesz zrobić?

  • Sprawdź prowadzone przez wybrane drukarnie profile w mediach społecznościowych. Czy profil jest regularnie prowadzony? Czy zamieszczone są tam pozytywne opinie, czy są negatywy, a jak tak – czy drukarnia się do nich odniosła, czy pozostawiła je bez komentarza? A może opinie są zablokowane? To szczegóły, które warto sobie odnotować.
  • Przyjrzyj się stronie internetowej drukarni. Czy jest nowoczesna, czy informacje na niej są kompletne, przejrzyste? Czy bez trudu znajdujesz informacje o usługach, dane firmy? Czy strona jest bezpieczna (ma aktualny certyfikat SSL), czy dobrze wyświetla się na smartfonach?
  • Masz NIP drukarni? Możesz sprawdzić o niej informacje w internecie.
  • Wpisz nazwę drukarni do wyszukiwarki. Czy pojawiają się gdzieś pozytywne lub negatywne komentarze, np. w Google Maps?

To kilka sposób na to, żeby zawęzić pole wyszukiwań.

Po prostu: umów się na spotkanie

Nie po to wybierasz drukarnię w swojej najbliższej okolicy, aby poszukiwania odbyły się tylko online. Umów się na spotkanie z drukarnią, porozmawiaj, a najlepiej zobacz zaplecze – park maszynowy. Im wyższe masz wymagania, tym większe powinieneś mieć oczekiwania. Zapytaj o certyfikaty, możliwości druku, usługi dodatkowe. Spójrz na umowę o współpracy i zapytaj o kwestie, które są dla Ciebie najważniejsze.

Drukarnia wedle potrzeb

Każda firma jest inna i ma inne potrzeby w zakresie poligrafii. Nie ma nic złego w małej drukarni, która zajmuje się głównie wydrukiem ulotek i innych małych formatów. Nie jest to jednak dobry partner dla dużej agencji marketingowej, której potrzeby znacznie wybiegają poza standard.

Drukarnia Praga Południe? Mamy nadzieję, że znajdziesz najlepszą opcję dla swoich potrzeb – niezależnie od ich gabarytu. I tego właśnie Ci życzymy!

Katarzyna Malak

Pasjonatka technologii, biznesu i marketingu z wieloletnim doświadczeniem w branży. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie innych do ciągłego rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w analizie rynkowej, strategiach marketingowych oraz zarządzaniu projektami technologicznymi.

Polecane posty

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.